aktywni2010.pl daje Ci możliwość wybicia się ponad tłum jednakowych firm

Przeczytaj o redakcji bloga

Audyt energetyczny przedsiębiorstwa

Tadeusz Walczak 2019-05-13 0 komentarzy
Wpis

Oszczędzanie energii cieplnej i elektrycznej polega w dużej mierze na optymalnym korzystaniu z posiadanych urządzeń. Z biegiem czasu elementy całego systemu wytwórczego zużywają się, co powoduje konieczność wymian i modernizacji. Zakres prac wówczas jest bardzo duży, ale prawo nie pozwala w tym przypadku na zupełną dowolność.

Planując wymianę systemów cieplnych i elektrycznych, konieczne jest sporządzenie dokumentacji, która w jasny sposób określi, czy taka wymiana jest potrzebna. Podstawą do stworzenia takich dokumentów jest audyt energetyczny przedsiębiorstwa, prowadzony przez wyspecjalizowane jednostki. Jedną z takich firm jest Ekoprodet, która od wielu lat przygotowuje zestawienia dla swoich klientów.  Duże przedsiębiorstwa są zobligowane raz na cztery lata sporządzić podobny audyt i złożyć go w Urzędzie Regulacji Energetyki.

Cały audyt jest wykonywany w celu optymalizacji kosztów wynikających ze zużycia energii. Dotyczy nie tylko efektu końcowego, jakim jest odbiór energii i jego koszty, ale także ocenia potrzebę termomodernizacji. Wskazuje jasno, jakie wynikną z tego koszty i jakie korzyści w związku z tymi pracami może odnieść klient. Specjaliści wykonujący analizę odnoszą się do kosztów kompleksowo, badając również czynniki technologiczne i administracyjne.

Ponad dwadzieścia lat obecności na rynku audytorskim sprawiło, że wszystkie usługi oferowane przez prezentowaną firmę stoją na najwyższym poziomie, a klientów, zarówno tych prywatnych, jak i instytucjonalnych, przybywa z każdym miesiącem.

Skomentuj wpis