aktywni2010.pl daje Ci możliwość wybicia się ponad tłum jednakowych firm

Przeczytaj o redakcji bloga

Clotrimazolum - zastosowanie i działanie

Tadeusz Walczak 2019-03-08 0 komentarzy
Clotrimazolum - zastosowanie i działanie

Grzybica powoduje również wstyd, ponieważ kojarzy się z brakiem higieny osobistej. Często jednak dotyka osoby dbające o higienę, za to z osłabionym układem odpornościowym, na przykład pod wpływem długotrwałego stresu. Nie warto pochopnie oceniać ludzi z grzybicą. Należy jednak uważać na bliskie kontakty z nimi, ponieważ można samemu się zarazić. Nie wolno dotykać miejsc dotkniętych zakażeniem grzybiczym, a jeśli już do tego dojdzie, należy natychmiast umyć ręce.

Działanie clotrimazolum

Maść zaburza rozwój składnika budulcowego grzybów - ergosterolu. Dzięki temu zwiększa się przepuszczalność błony komórkowej grzyba, co powoduje jego uszkodzenie od środka. Clotrimazol działa na większość grzybów występujących u ludzi.

Zastosowanie clotrimazolum

Grzyby, pleśniaki, dermatofity, grzyby dimorficzne,  łupież pstry, zakażenia drożdżakowe skóry czy błony śluzowej (zwane kandydozą) - na każdą z tych chorób pomoże clotrimazol, który można znaleźć na stronie firmy Apteka w Sieci. Preparat należy stosować dwa-trzy razy dziennie na miejsca zmienione chorobowo (takie jak ręce, stopy, podudzia, łydki, brzuch czy plecy). Po ustąpieniu objawów należy używać Clotrimazolu jeszcze przez okres miesiąca.

Co warto zrobić w trakcie leczenia grzybicy?

Dobrze jest mieć oddzielny ręcznik do wycierania zakażonych miejsc po myciu. Korzystanie z tego samego ręcznika może prowadzić do powstania nowych miejsc objętych grzybicą na skórze. Powinno unikać się namaczania skóry objętej grzybicą, na przykład w trakcie kąpieli, w jacuzzi czy na basenie. Należy często zmieniać ręczniki.

Skomentuj wpis