aktywni2010.pl daje Ci możliwość wybicia się ponad tłum jednakowych firm

Przeczytaj o redakcji bloga

Czym jest tabata? I jak działa?

Daria Jasińska 2019-04-06 0 komentarzy
Czym jest tabata? I jak działa?

Czy na siłowni znajdzie się propozycja dla zawodowego sportowca albo dla osób, które ćwiczą już wiele lat i kondycję mają całkiem niezłą? Oczywiście, że tak! Oferta fitness clubu byłaby bez tego niepełna. Dlatego takich propozycji treningowych dla zawodowców jest przynajmniej kilka, a jedną z nich jest tabata. Interesuje Cię, czym jest tabata i jak działa? Koniecznie wejdź na fitnessclubforum.pl, gdzie zapoznasz się z bogatą ofertą ośrodka, który może zaproponować usługi fitness, SPA oraz usługi hotelowe.

Przeglądając ofertą na polecanej stronie, dowiesz się też, że tabata w lubelskim clubie fitness jest prowadzona przez doświadczonych trenerów i jest to tak zwany trening interwałowy. Jest to intensywny trening, gdzie ćwiczenia wykonuje się w tak zwanych mikro cyklach. Po każdej takiej serii zaś następuje krótka przerwa. Trening interwałowy najlepiej realizować pod okiem trenera personalnego, który może obiektywnie ocenić Twoje możliwości treningowe i dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń do każdej sytuacji. Warto pamiętać, że tylko wówczas taki trening będzie efektywny, bezpieczny i przyniesie pożądane efekty w stosunkowo krótkim czasie. Do efektów tych można zaliczyć, chociażby:

  • wzmocnienie mięśni i poprawę tężyzny fizycznej
  • wysmuklenie sylwetki
  • wzmocnienie mięśni brzucha i tak zwany płaski brzuch
  • przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej.

Mając na uwadze powyższe zalety treningu interwałowego, może on być zalecony osobom z nadwagą, które chcą schudnąć. Na początku na pewno może być trudno wytrzymać intensywny trening, gdyż zazwyczaj osoby z nadwagą nie mają dobrej kondycji. Jeśli wytrzyma się pierwsze kilka dni, które mogą być kryzysowe, to wówczas stosunkowo szybko zaobserwuje się u siebie poprawę kondycji i stopniowy spadek wagi.

Skomentuj wpis