aktywni2010.pl daje Ci możliwość wybicia się ponad tłum jednakowych firm

Przeczytaj o redakcji bloga

Jak wygląda terapia poznawczo-behawioralna ?

Robert Wasilewski 2019-01-30 0 komentarzy
Wpis

Centrum Psychoterapii Integralnej to miejsce, które świadczy bardzo różnorodne usługi, z zakresu psychologii i psychoterapii. Pacjenci i klienci, zgłaszający się do niego z nadzieją na uzyskanie pomocy, mogą liczyć na wsparcie w następujących dziedzinach:

  • psychoterapia
  • psychosomatyka
  • psychoonkologia
  • psychologia dziecięca
  • coaching
  • grupy wsparcia
  • rozmaite szkolenia

Wszystkie świadczone usługi, plasują się na bardzo wysokim poziomie, dając gwarancję profesjonalnego podejścia, zrozumienia, intymności i poczucia bezpieczeństwa w trakcie terapii.

Jedną z metod pracy, wykonywanej przez pracowników Centrum, jest poznańska terapia poznawczo-behawioralna.  Chodzi tutaj, w głównej mierze, o konkretny rodzaj podejścia do pacjenta. Wielu specjalistów, opierając się na licznych badaniach naukowych, wskazuje tę metodę terapii, jako jedną z najbardziej skutecznych w ogóle.

Podstawowym założeniem, jakie należy zrozumieć na samym początku pracy z psychoterapeutą jest fakt, iż różnego rodzaju i pochodzenia zaburzenia, wynikają ze złych nawyków emocjonalnych i przyzwyczajeń. Co za tym idzie, możliwe jest wyzbycie się ich, a wręcz oduczenie się. 

W trakcie spotkań z pacjentem, specjalista przepracowuje z nim wszystkie trudne i negatywne emocje. Stara się znaleźć źródła, z których one pochodzą. Ważne jest, aby świadomie wszystko omówić i postarać się wprowadzić pozytywne zmiany.

Bardzo wiele cennych informacji, dotyczących funkcjonowania placówki i jej oferty, można znaleźć na jej stronie internetowej, cpi.poznan.pl.

Skomentuj wpis