aktywni2010.pl daje Ci możliwość wybicia się ponad tłum jednakowych firm

Przeczytaj o redakcji bloga

Nauka trybów warunkowych

Bianka Tomaszewska 2019-02-15 0 komentarzy
Nauka trybów warunkowych

Nierzadko bywa tak, że nauka gramatyki języka angielskiego kojarzy się z czymś bardzo trudnym, nieciekawym i niepotrzebnym. Jest to bardzo mylne podejście. Albowiem, aby móc w pełni korzystać z bogactwa, jakie daje jego znajomość, niezbędne jest sprawne używanie rozmaitych struktur i konstrukcji.

Oprócz podstawowych czasów (teraźniejszy, przeszły i przyszły), ważne są także, chociażby tryby warunkowe w języku angielskim. Przydają się one do konstruowania wypowiedzi na tematy, związane z planami, gdybaniem, wnioskowaniem. Istnieją cztery podstawowe tryby, oraz ich mieszanki. Prezentują się one następująco:

  • tryb warunkowy zerowy: używany jest w sytuacjach, w których mowa o prawach natury i utartych regułach (If + Przsent Simple, Present Simple)
  • pierwszy tryb warunkowy: dotyczy on sytuacji realnych,których zaistnienie jest prawdopodobne (If + Present Simple + Future Simple)
  • drugi tryb warunkowy: służy do gdybania i mówienia o zdarzeniach niemalże niemożliwych do przytrafienia się ( If + Past Simple + would)
  • trzeci tryb warunkowy: mowa tu o zdarzeniach z przeszłości, których nie da się już w żaden sposób zmienić ( If + Past Perfect + Fuuture Perfect)

Aby nauczyć się prawidłowego użycia wszystkich okresów warunkowych, można sięgnąć pod adres internetowy, angielskie-slowka.pl. Zamieszczono tam bardzo ciekawą bazę teoretyczną, oraz liczne zadania praktyczne, pozwalające przećwiczyć użycie wszystkich trybów w zdaniach i wypowiedziach. Są one dostępne, bezpłatnie, dla wszystkich zainteresowanych nauką.

Skomentuj wpis