aktywni2010.pl daje Ci możliwość wybicia się ponad tłum jednakowych firm

Przeczytaj o redakcji bloga

Znaki nakazu poprawiające BHP

Helena Baranowska 2018-12-28 0 komentarzy
Wpis

Za pośrednictwem sklepu BHPEX Zielona Góra otrzymujecie Państwo dostęp do ponad 12 mln produktów związanych z branżą BHP i PPOŻ. Kompletnemu asortymentowi towarzyszy wysoka jakość oferowanych rozwiązań. W kwestii rozwiązań poprawiających BHP warto sprawdzić tę część katalogu, która obejmuje znaki nakazu BHP, dotyczące:

  • zaleceń ogólnych - występujących pod postacią białego wykrzyknika na niebieskim tle, razem z opisem,
  • zaleceń obejmujących ogólne zabezpieczenie ciała - w zależności od specyfiki pracy danego zakładu, placówki badawczej, czy miejsca użyteczności publicznej; może odnosić się zarówno do stosowania masek ochronnych w strefach aseptycznych, jak i nauszników i okularów w zakładach przemysłowych,
  • zaleceń obejmujących ogólne zabezpieczenie pracy maszyn i jej mechanizmów - rozbudowane maszyny i linie produkcyjne działają wedle ściśle ustalonych zasad, zazwyczaj z dużym stopniem automatyzacji, dlatego ingerencja powinna odbywać się w rytm nakazów; druga kwestia to właściwa konserwacja i zabezpieczenie stref niebezpiecznych
  • zaleceń obejmujących poruszanie się i poprawne wykonywanie danych czynności  - poruszanie się po wyznaczonym obszarze lub wyznaczoną drogą (np. nakaz przejścia po moście); w tej kategorii znajdują się również takie znaki, jak te informujące narciarzy o czynnościach związanych z opuszczeniem wyciągu.

Proponowane znaki dostępne są pod postacią naklejek lub tabliczek z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dzięki temu gwarantują nie tylko odpowiednią widoczność, ale również wytrzymałość na uszkodzenia i żywotność.

Skomentuj wpis